Pantterit seilaa myötätuulessa

Syksyllä 2014 perustetulla muhoslaisella jalkapallon erikoisseuralla Ponkilan Panttereilla menee lujaa.

Seuran kirjoilla on noin 250 junioripelaajaa. Nuorten lisäksi seuran värejä kantavat naisjoukkue Balloriinat sekä hiljakkoin perustettu miesten joukkue.

Tähtiareenassa järjestetyssä kauden päätösjuhlassa jalkapalloharrastuksen suosio tuli hyvin esille.

Keskiviikkona 1. marraskuuta Tähtiareenassa järjestetyssä kauden päätösjuhlassa jalkapalloharrastuksen suosio tuli hyvin esille: katsomon kansoittivat pelaajien vanhemmat ja isovanhemmat, ja liikuntasalin ”parketilla” esittäytyi nuori polvi.

Vuoden Pantteriksi valittiin Eerika Rauhio.

Jo perinteeksi muodostuneen tavan mukaan kauden päätösjuhlassa palkittiin eri joukkueista eniten harjoitelleita ja kehittyneitä pelaajia. Vuoden Pantteriksi valittiin Eerika Rauhio. Hän vastaanotti kunnianosoituksen ja pystin seuran puheenjohtajalta Tero Lehmikankaalta ja edelliseltä arvonimen haltijalta Eelis Launoselta. Lisäksi kaikille kauden aikana toiminnassa olleille pelaajille annettiin mitali.

Arto Nenosen artikkeli Pantterit seilaa myötätuulessa julkaistiin alunperin 7.11.2017 Tervareitti-lehden verkkosivuilla.

Comments are closed.